Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Každý vie, čo treba rýchlo urobiť, ale Matovič, Kollár, Sulík a Remišová majú koaličnú radu

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Síce iná vláda, ale tá istá koaličná rada. 2. O reformách rozhodne disciplína opozičných. 3. Sulík urobil chybu. Opäť.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Síce iná vláda, ale tá istá koaličná rada

Slovensko je so svojím bojom s pandémiou práve teraz vo veľmi nešťastnej fáze, akú zažívalo aj minulý rok: štatistiky sa zhoršujú každým dňom, predpovede sú čoraz desivejšie, svetlo na konci tunela žiadne, našťastie však experti a všetci naokolo už toľko kričia, čo treba spraviť pre záchranu, že jediné, čo ostáva, je spraviť to.

Lenže nič sa nedeje.

Rovnako, ako keď Matovičova vláda bezprizorne stála pred vianočným lockdownom, hoci vedela, že nakoniec aj tak bude, tak sa nevie Hegerova vláda odhodlať na lockdown neočkovaných.

V diaľke vidno dym. V posledných dňoch pribúdali dôkazy, že vláda chápe, že nakoniec jednoducho bude musieť izolovať ľudí nechránených očkovaním alebo imunitou, aby neskolabovali nemocnice a prípadne aj márnice. V piatok preto nechala verejne prehovoriť poradný orgán ministra zdravotníctva, teda konzílium odborníkov, aby z pozície odbornosti oznámilo, že je treba byť prísnejší na neočkovaných.

V pondelok už stál minister zdravotníctva Lengvarský s predstaviteľmi viac ako tisícky zdravotníkov, ktorí chceli verejne podporiť návrhy komisie expertov.

Premiér Eduard Heger síce nič nepovedal, ale aspoň vysielal sľuby, že niečo povie, čím dával najavo, že vníma realitu.

Vláda dokonca oznámila, že o sprísnení režimu pre neočkovaných ľudí sa bude v pondelok rokovať na úrade vlády, teda v sídle premiéra, a v pondelok večer to bude aj predmetom rokovania koaličnej rady.

Koaličná rada. No a práve v tej je problém. Konanie koaličnej rady pripomína partiu gréckych bohov na Olympe, a kým ľud dole lapá po dychu, oni sa nikam neponáhľajú, kým nedohrajú svoje hry.

Veronika Remišová tam má zrejme už len status pozorovateľky. Richard Sulík má toľko starostí s energiami a s dubajskou výpravou, že k pandémii dokáže zaujať len vlaňajšie postoje. Borisa Kollára zaujímajú len štatistiky s vlastnými percentami a eurami a Igor Matovič je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie