Denník N

Newsfilter: Prezidentka to konečne povedala nahlas

Prezidentka priletela za svetovými lídrami do Glasgowa bežnou komerčnou linkou. Foto - TASR/AP
Prezidentka priletela za svetovými lídrami do Glasgowa bežnou komerčnou linkou. Foto – TASR/AP

1. Hlava štátu pomenovala vinníkov. 2. Nik sa nezmenil. 3. Lengvarského optimalizácia prešla prvým testom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Hlava štátu pomenovala vinníkov

Keď sa doobeda objavila správa, že prezidentka Zuzana Čaputová navštívila petržalský vojenský cintorín, kde si uctila vojnových veteránov, ešte nič nenasvedčovalo tomu, že o pár hodín zmení svoj nekonfliktný postoj a pustí sa tak do koalície, ako aj opozície. Bolo to nečakané, tvrdé a oprávnené.

Koalícii aj opozícii. Na poludnie v Rádiu Expres prezidentka nielenže zdôraznila, že na tom, ako je pandémia manažovaná, má svoj podiel aj vláda, ale skritizovala aj jej nejednotnosť, krehkosť a absenciu jasného jednotného vedenia. Ako povedala, hovorila o tom aj s premiérom Hegerom, ktorý má mať podľa nej dominantnú pozíciu.

Prezidentka neobišla ani reformy, najmä neschopnosť vlády presadiť ich. Ak podľa nej v koalícii nie je vôľa vládnuť, tak je to pre krajinu problém. Čaputová pritom citovala Igora Matoviča, ktorý dávnejšie povedal, že ak na to nemáme, tak poďme od toho.

Svoje však dostala aj opozícia,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Reforma nemocníc

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie