Denník N

Langošová, Šimečka, Kňažko: Deti hovoria o Nežnej revolúcii svojich rodičov

Michal Šimečka, Nina Kurz Langošová a Róbert Kňažko. Foto N – Tomáš Benedikovič
Michal Šimečka, Nina Kurz Langošová a Róbert Kňažko. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nina Kurz Langošová je psychologička, Róbert Kňažko chová včely a Michal Šimečka je poslanec v Európskom parlamente. Ich rodičia boli lídrami novembrovej revolúcie a v podcaste V redakcii sa rozprávajú o tom, ako si na 17. november spomínajú a ako ich rodičia ovplyvnili. 

Vy traja ste sa niekedy spolu už stretli? 

Šimečka: Myslím si, že všetci traja na jednom mieste nie, teraz pred nahrávaním sme zistili, že sme sa s Ninou stretli, ale ja si to až tak nepamätám, asi som bol ešte dieťa. Stretli sme sa v Bratislave, ale skôr až po revolúcii, máme veľa spoločných známych.

Kňažko: Bratislava je malé mesto, takže áno, my dvaja s Michalom sme sa stretávali mimo revolúcie a ešte aj chvíľu po.

Langošová: My sa stretávame vždy u tvojej tety Robo, dodnes sa tam takto stretávajú ľudia, ktorí sa stretávali aj pred revolúciou, a obaja sa tam mihneme.

Nina, vy si pamätáte z novembrovej revolúcie asi najviac, keďže Michal mal päť rokov a my dvaja s Robom asi sedem, vy ste mali koľko?

Langošová: Ja som mala pätnásť.

Povedali by ste, že to bol zlomový moment vo vašom živote?

Langošová: Určite áno. Nebol nečakaný, všetci sme niečo také čakali a aj ja som bola presvedčená, že nebudem maturovať z ruštiny. To stretávanie našich rodičov, ich známych a disidentov sa zintenzívnilo a nejak to k tomu spelo. Nečakané to nebolo, ale zlomový okamžik určite áno.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

17. november

Iné podcasty Denníka N

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie