Denník N

Starostka Aufrichtová nepôjde do boja o Staré Mesto s koalíciou Vallo – PS – SaS. Súťaž je dobrá, hovorí

Zuzana Aufrichtová. Foto – Vladimír Šimíček
Zuzana Aufrichtová. Foto – Vladimír Šimíček

Primátor Matúš Vallo sa viac sústreďuje na malé intervencie v meste než na zásadné veci, hovorí starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová (OKS).

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Starostka bratislavského Starého Mesta v rozhovore hovorí aj o tom, že Sme rodina a OĽaNO sú spokojné s jej výkonom a má aj podporu SaS.

Rozpráva aj o vyjednávaniach s developermi, prečo je komplikované nastaviť otváracie hodiny v centre mesta a aj o tom, že zvažovala zrušenie vianočných trhov pre pandémiu, dopyt bol však obrovský. „Má to svoje čaro, že sa zabudne na všetko zlé v roku. Nedalo sa to odmietnuť.“

Na budúci rok nás čakajú spojené komunálne a župné voľby. Viete už teraz povedať, či budete opätovne kandidovať na starostku Starého Mesta?

Popravde, venujem sa veciam, ktoré sa teraz dejú a ktoré je nutné riešiť. Keďže výkon za tri roky priniesol veľa výsledkov, vnímam, že je potrebné v tejto ceste pokračovať. Vysoko pravdepodobne teda budem v najbližších komunálnych voľbách kandidovať.

Cítite podporu zo strany staromestského zastupiteľstva a vedenia magistrátu?

Vedenie magistrátu v tomto nie je podľa mňa rozhodujúce. Dôležité je, že sa v Starom Meste udiali veci, ktoré boli pred voľbami sľúbené – staromestský program, ktorý bol na prvých zasadnutiach schválený, sa napĺňa, bola sľúbená investícia do vybudovania staromestského zariadenia pre seniorov, ktoré chýbalo, taktiež investície do verejného priestoru, podpora kultúry…

V Bratislave sa už teraz vytvárajú dve predvolebné koalície – na jednej strane Team Vallo, SaS a Progresívne Slovensko, na druhej strane koalícia Sme rodina a OĽaNO. Vy ste podpredsedníčkou Občianskej konzervatívnej strany, ktorá je v parlamente v klube SaS. Budete kandidovať za koalíciu Vallo – SaS – PS?

OKS má silnú váhu v staromestskom zastúpení. Poslanci ako Ondrej Dostál, Peter Osuský či predtým Peter Tatár sú mená, ktoré v Starom Meste nechali pozitívnu stopu. Určite ako podpredsedníčka OKS budem kandidovať s podporou tejto strany.

V predchádzajúcich voľbách som mala podporu siedmich strán demokratického spektra (OKS, SaS, OĽaNO, Sme rodina, Nova, Zmena zdola), boli to časy, keď bola Ficova, neskôr Pellegriniho vláda. Všetkých týchto sedem strán zatiaľ nevyjadrilo dôvod ma

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Iné podcasty Denníka N

Komunálne a župné voľby 2022

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie