Denník N

Policajný prezident Hamran: Vždy, keď ideme po oligarchoch, klepnú nám po prstoch (+ video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ako sa majú dvaja policajti, mestský a štátny, ktorí boli zranení 17. novembra na protestoch, keď do nich niekto hodil pyrotechniku? 

Bol som priamo v teréne, bol som aj na štábe, dnes som sa informoval detailne, aké sú tam zranenia a vyzerá to tak, že ide o ľahké povrchové zranenia, popáleniny, sú v poriadku.

Kto bol ten páchateľ?

Jedného, ktorý hodil svetlicu, máme stotožneného. Ostatné ešte zisťujeme na základe kamerových záznamov, zhromažďujeme všetky materiály. Jeden je obvinený z útoku na verejného činiteľa a hľadáme ďalšieho. Začaté stíhanie vo veci pre útok na verejného činiteľa máme aj v dvoch ďalších prípadoch, dve osoby sme zadržali a obvinili, a v ďalšom hľadáme páchateľa.

Video: Celý rozhovor s policajným prezidentom Hamranom (autorky: Monika Tódová, Michaela Barcíková)

Čo policajtov najlepšie ochráni pred takýmto útokom pyrotechnikou?

Musia byť náležite vyškolení a vystrojení, špeciálne ochranné pomôcky a správna taktika, ktorú zvolia v teréne. Ak je tam dav 5-6-8-10-tisíc ľudí a z toho jeden neprispôsobivý občan hodí medzi nohy policajtov svetlicu, tak tomu sa zabrániť nedá.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Podcasty Denníka N

Policajný prezident

V redakcii

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie