Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Uprostred tretej vlny nás čaká aj spor o 500-miliónovú motiváciu pre nezaočkovaných

Foto TASR
Foto TASR

1. Matovič bombarduje. 2. Dvojtýždňový lockdown bude podľa ministra aspoň štvortýždňový. 3. Zoznámte sa s najnovším variantom.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Matovič bombarduje

Strážca slovenskej štátnej kasy už nezhadzuje svoje atómovky len tak sporadicky, ale prešiel do kobercového bombardovania. Uplynulo len niekoľko dní od posledného Matovičového úderu proti živnostníkom a už tu máme nové riešenie na očkovanie. Je oveľa radikálnejšie ako všetky doterajšie – a hlavne oveľa drahšie.

Trošku iný nápad. Hlavné špecifikum slovenského riešenia pandémie je, že nápady vyzerajú bombasticky, ale buď prichádzajú neskoro, keď už zúreniu vírusu zabrániť nedokážu, alebo sa o nich rýchlo ukáže, že nie sú dobré na nič. Aktuálny Matovičov návrh je z tohto hľadiska novinkou, lebo tretiu vlnu síce nezastaví, ale je taký veľkolepý, že ak bude fungovať, strednodobo by mohol mať priaznivý efekt.

Ako by Matovič rozdával? Kľúčová myšlienka je veľmi jednoduchá a Matovičovi blízka: rozdávať. V období pandémie je to, samozrejme, bežné, robia to všetky vlády aj za cenu radikálneho zvyšovania deficitu. Matovič by spájal finančnú pomoc podnikom s motiváciou očkovania. Ľudia nad 60 rokov, ktorí by sa zaočkovali prvou alebo treťou dávkou do Vianoc, by mohli niekedy na budúci rok minúť 500 eur vo forme poukazu na podporu slovenských podnikateľov v oblasti rekreácie, športu a služieb.

S radikálnosťou problém nie je. Matovič neprezradil, ako vypočítal sumu 500 eur, ale asi má pravdu v tom, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Očkovanie proti koronavírusu

  Vladimír Lengvarský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie