Denník N

Newsfilter: Pred rokom Matovič presadil celoplošné testovanie, teraz je na spadnutie celoplošné rozdávanie stámiliónov

1. Obyčajný minister predvádza neobyčajné ministrovanie. 2. Kollár má silných a dôveryhodných spojencov v debate o Lengvarského reforme. 3. Situácia v nemocniciach je stabilná len do chvíle, kým v nich nezvýšia počet covidových lôžok.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Obyčajný minister predvádza neobyčajné ministrovanie

Päťstoeurové poukazy pre ľudí vo veku 60+, ktorí sa nechajú zaočkovať alebo tak už urobili, pravdepodobne parlament schváli. Ale bez podpory celej vládnej koalície. Proti bude SaS, návrh však nebude vetovať a jeho presadenie aj s prípadnou pomocou opozičných poslancov nebude považovať za porušenie koaličnej zmluvy. Vyplýva to z rokovania, ktoré prebehlo v pondelok večer.

Čo bude nasledovať. Návrh teraz urýchlene prerokuje vláda, ktorá ho schváli aj bez hlasov ministrov za SaS. Následne odíde do parlamentu, kde ho chce zvyšok koalície presadiť v skrátenom legislatívnom konaní. Bez hlasov SaS však má koalícia len 74 hlasov zo 150. Uspieť teda môže buď vďaka hlasom časti opozície, alebo tichou spoluprácou sulíkovcov, ktorí by neúčasťou znížili kvórum a umožnili návrhu prejsť nižším počtom hlasov.

Čo je na tom zlé. Podpora očkovania je úplne v poriadku, de facto sa totiž podávanie prvej dávky aj napriek plným nemocniciam zastavilo. Jedným z dobrých riešení by teoreticky mohlo byť aj platenie za každú jednu vakcínu. Lenže suma 500 eur sa z ničoho nič objavila na tlačovke Igora Matoviča. Nikto sa neunúval vysvetliť, prečo je to práve päť stovák, prečo nie menej či viac a odkiaľ sa berie viera, že to pomôže. Žiadna snaha o hodnotu za peniaze.

Úplnou politickou katastrofou je proces,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Očkovanie proti koronavírusu

  Peter Pellegrini

  Reforma nemocníc

  Robert Fico

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie