Denník N

Newsfilter: Pred rokom Matovič presadil celoplošné testovanie, teraz je na spadnutie celoplošné rozdávanie stámiliónov

1. Obyčajný minister predvádza neobyčajné ministrovanie. 2. Kollár má silných a dôveryhodných spojencov v debate o Lengvarského reforme. 3. Situácia v nemocniciach je stabilná len do chvíle, kým v nich nezvýšia počet covidových lôžok.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Obyčajný minister predvádza neobyčajné ministrovanie

Päťstoeurové poukazy pre ľudí vo veku 60+, ktorí sa nechajú zaočkovať alebo tak už urobili, pravdepodobne parlament schváli. Ale bez podpory celej vládnej koalície. Proti bude SaS, návrh však nebude vetovať a jeho presadenie aj s prípadnou pomocou opozičných poslancov nebude považovať za porušenie koaličnej zmluvy. Vyplýva to z rokovania, ktoré prebehlo v pondelok večer.

Čo bude nasledovať. Návrh teraz urýchlene prerokuje vláda, ktorá ho schváli aj bez hlasov ministrov za SaS. Následne odíde do parlamentu, kde ho chce zvyšok koalície presadiť v skrátenom legislatívnom konaní. Bez hlasov SaS však má koalícia len 74 hlasov zo 150. Uspieť teda môže buď vďaka hlasom časti opozície, alebo tichou spoluprácou sulíkovcov, ktorí by neúčasťou znížili kvórum a umožnili návrhu prejsť nižším počtom hlasov.

Čo je na tom zlé. Podpora očkovania je úplne v poriadku, de facto sa totiž podávanie prvej dávky aj napriek plným nemocniciam zastavilo. Jedným z dobrých riešení by teoreticky mohlo byť aj platenie za každú jednu vakcínu. Lenže suma 500 eur sa z ničoho nič objavila na tlačovke Igora Matoviča. Nikto sa neunúval vysvetliť, prečo je to práve päť stovák, prečo nie menej či viac a odkiaľ sa berie viera, že to pomôže. Žiadna snaha o hodnotu za peniaze.

Úplnou politickou katastrofou je proces,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Peter Pellegrini

  Reforma nemocníc

  Robert Fico

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie