Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kým Heger vidí samé dobré správy, Matovič rozpúta anarchiu

1. Posledný optimista. 2. Ďalší vrchol, ktorý nie je vrchol. 3. Deti to nebudú mať ľahké.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Posledný optimista

Štatistický úrad zverejnil dáta o vývoji slovenskej ekonomiky v poslednom štvrťroku. Dáta ukazujú, že rast slovenskej ekonomiky patril medzi najpomalšie v EÚ, a analytici to hodnotia ako sklamanie.

Eduard Heger k tejto informácii zvolal tlačovku s názvom Dobré správy nesmú zanikať. Premiér hovorí, že výkon slovenskej ekonomiky sa priblížil obdobiu spred pandémie, čo je v podstate aj pravda, ale ak patríme v rámci Únie medzi najslabších, to asi nie je dôvod na oslavu.

Heger vysvetľuje, Matovič koná. Toľko na úvod a teraz k podstate.

Kým Heger obhajoval ťažko obhájiteľné ekonomické výsledky ako taký stredne usilovný žiak, ktorý sa teší zo svojej tvrdo vypotenej trojky, jeho stranícky šéf sa úplne odtrhol z reťaze, vynadal všetkým do h*vien a bastardov v parlamente a pretlačil svoj šialený poukážkový návrh v skrátenom konaní do prvého čítania.

Čo to znamená? Matovičov návrh je takého rozmeru, že by mal zásadne zmeniť boj proti pandémii na Slovensku. On však celý pandemický plán považuje za akési lego, ktoré si skladá podľa toho, ako sa mu práve zachce. Z textu Mira Kerna a Michaely Barcíkovej vyplýva, že väčšina koalície sa o Matovičovom návrhu o doplnení 500-eurovej odmeny dôchodcom za očkovanie o ďalšiu stovku v hotovosti dozvedela, až keď to šéf obyčajných oznámil v parlamentnej rozprave.

To ešte nie je všetko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Viera Tomanová

Komentáre

Teraz najčítanejšie