Denník N

Newsfilter: Kým Heger vidí samé dobré správy, Matovič rozpúta anarchiu

1. Posledný optimista. 2. Ďalší vrchol, ktorý nie je vrchol. 3. Deti to nebudú mať ľahké.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Posledný optimista

Štatistický úrad zverejnil dáta o vývoji slovenskej ekonomiky v poslednom štvrťroku. Dáta ukazujú, že rast slovenskej ekonomiky patril medzi najpomalšie v EÚ, a analytici to hodnotia ako sklamanie.

Eduard Heger k tejto informácii zvolal tlačovku s názvom Dobré správy nesmú zanikať. Premiér hovorí, že výkon slovenskej ekonomiky sa priblížil obdobiu spred pandémie, čo je v podstate aj pravda, ale ak patríme v rámci Únie medzi najslabších, to asi nie je dôvod na oslavu.

Heger vysvetľuje, Matovič koná. Toľko na úvod a teraz k podstate.

Kým Heger obhajoval ťažko obhájiteľné ekonomické výsledky ako taký stredne usilovný žiak, ktorý sa teší zo svojej tvrdo vypotenej trojky, jeho stranícky šéf sa úplne odtrhol z reťaze, vynadal všetkým do h*vien a bastardov v parlamente a pretlačil svoj šialený poukážkový návrh v skrátenom konaní do prvého čítania.

Čo to znamená? Matovičov návrh je takého rozmeru, že by mal zásadne zmeniť boj proti pandémii na Slovensku. On však celý pandemický plán považuje za akési lego, ktoré si skladá podľa toho, ako sa mu práve zachce. Z textu Mira Kerna a Michaely Barcíkovej vyplýva, že väčšina koalície sa o Matovičovom návrhu o doplnení 500-eurovej odmeny dôchodcom za očkovanie o ďalšiu stovku v hotovosti dozvedela, až keď to šéf obyčajných oznámil v parlamentnej rozprave.

To ešte nie je všetko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Viera Tomanová

Komentáre

Teraz najčítanejšie