Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Lockdown nefunguje, ale bude trvať, až kým koaličná rada nezlomí korone krk

Súčasní koaliční lídri. Foto N - Tomáš Benedikovič
Súčasní koaliční lídri. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Opatrenia môžu dať žrebovať šimpanzom. 2. Gigantická hanba Rastislava Trnku. 3. PS sa obáva SIS.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Opatrenia môžu dať žrebovať šimpanzom

Pôvodný plán na mikulášsky pondelok znel, že ministerstvo zdravotníctva predstaví verejnosti nový návrh protipandemických opatrení, ktorý predloží na stôl koaličnej rade. Po schválení koaličnou radou sa mal návrh dostať na rokovanie vlády a potom ďalej.

Lenže hneď prvý bod plánu veľmi nevyšiel. Ministerstvo predstavilo netradične komplikovaný návrh, v ktorom sa mali obchody najprv otvárať a potom zatvárať, ale s otvorenými hotelmi, a navyše to urobilo tak nešikovne a chaoticky, že nebolo jasné, či samo ministerstvo chápe, čo je v jeho návrhu.

Krátko nato, keď sa pred úradom vlády zbiehali koaliční lídri, sa však ukázalo, že na návrhu ministerstva vlastne nezáleží. Od Matoviča po Kollára mal každý svoju vlastnú predstavu o tom, ako sa má pandémii zakrútiť krkom, takže očakávaná kvalita schváleného rozhodnutia nemôže byť vyššia, než keby dali opatrenia vyžrebovať šimpanzom.

Zatvoriť, otvoriť, otvoriť, zatvoriť. Chaos najlepšie ilustroval moment, keď minister Vladimír Lengvarský rozprával jednu verziu opatrení a na slajdoch ukazoval druhú. Rozdiel medzi nimi bol zásadný – v hovorenej verzii boli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Očkovanie proti koronavírusu

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie