Denník N

V osemnástich boli pristaré. Súd s Epsteinovou spoločníčkou ukazuje, ako zneužívali dievčatá

Ghislaine Maxwellová na súde. Zdroj - TASR/AP
Ghislaine Maxwellová na súde. Zdroj – TASR/AP

V New Yorku prebieha dlhoočakávaný proces s Ghislaine Maxwellovou. Zatiaľ tri ženy svedčili o tom, ako pomáhala zháňať dievčatá pre amerického finančníka.

Carolyn mala 14 rokov, keď prvýkrát navštívila neslávne známu vilu amerického miliardára Jeffreyho Epsteina. Keď vstúpila do domu v Palm Beach na Floride, vítala ju Ghislaine Maxwellová.

„Môžeš ju vziať hore a ukázať jej, čo robiť,“ povedala údajne Maxwellová Virginii Guiffrovej, ktorá ju sem priviedla. Práve táto žena sa neskôr stala najsilnejším hlasom obviňujúcim finančníka zo sexuálneho zneužívania dievčat.

Hore v kúpeľni pri spálni ich už čakal nahý Epstein. Virginia sa vyzliekla, Carolyn si nechala spodnú bielizeň. Jej kamarátka začala finančníka masírovať, čo sa skončilo sexom priamo pred očami 14-ročnej dievčiny. Tá pri odchode našla na umývadle 300 dolárov.

Neskôr však už nebola iba diváčkou. Masáže u Epsteina sa podľa nej vždy končili sexom. Ako povedala, vilu navštívila vo veku od 14 do 18 rokov najmenej 100-krát, niekedy dva-, trikrát týždenne. Na Floride, ako aj vo väčšine amerických štátov sa sex s dievčaťom pod 18 rokov považuje za znásilnenie.

Práve takéto mladé dievčatá však Epstein a Maxwellová vyhľadávali.

„Pýtal sa ma, či mám nejaké mladšie kamarátky, a ja som povedala, že nie. Vtedy som si uvedomila, že som pristará,“ povedala Carolyn, ktorá mala v tom čase 18 rokov.

Dlhoočakávaný súd

Carolyn bola treťou ženou, ktorá vystúpila ako svedkyňa obžaloby na súde s Ghislaine Maxwellovou, ktorý sa začal koncom novembra v New Yorku. Bývalá Epsteinova spoločníčka a priateľka čelí šiestim bodom obžaloby, podľa ktorej sa spolupodieľala na kupčení a sexuálnom zneužívaní mladistvých dievčat.

Hrozí jej dohromady až 80 rokov väzenia. Britský denník Times to nazval jedným z najočakávanejších súdnych prípadov za posledné roky.

Carolyn a ďalšie dve ženy, ktoré doteraz svedčili, opísali, ako systém vyzeral. Epstein a Maxwellová si vyberali predovšetkým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Svet

Teraz najčítanejšie