Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Po roku vo funkcii je Maroš Žilinka jedným z najväčších omylov koalície

1. Prvý rok s Marošom Žilinkom. 2. Zákaz vianočných návštev nenavrhli odborníci. 3. Veľké odhalenie Gábora Grendela.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Prvý rok s Marošom Žilinkom

Keď prezidentka presne pred rokom 10. decembra 2020 vymenovala Maroša Žilinku za generálneho prokurátora, ešte sme mohli veriť, že rozbehnutý protikorupčný boj tým nemusí byť ohrozený. Po jeho zvolení sa síce zistilo, že pri parlamentnom vypočúvaní kandidátov nehovoril vždy pravdu, vtedy sme však ešte nemohli tušiť, aký veľký balík problémov sme s ním dostali.

Prvé sklamanie. Prvé sklamanie zo Žilinku prišlo v marci, keď oznámil, že generálna prokuratúra nepreverí kauzu Vietnamec ani napriek mnohým pochybnostiam. Ak by to nestačilo, Žilinka zmenil svoj postoj aj voči novinárom, keď v panike utekal z parlamentu, aby sa vyhol nepríjemným otázkam.

Vo vzťahu k novinárom nešlo o ojedinelý prípad, ale skôr o začiatok novej praxe: v septembri už zakázal novinárom Denníka N, SME a Aktualít vstup na svoju tlačovku. Možno si chcel budovať autoritu, ale potom asi nepochopil rozdiel medzi autoritou a autoritárstvom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie