Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícia sa pripravuje na omikron ďalším bizarným nápadom

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Lockdown pre starších nemá veľkú podporu. 2. Zdravotníkom pošle vláda darček. 3. Čo povedala polícia o Ficovi?

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Lockdown pre starších nemá veľkú podporu

Omikron postavil celý svet pred novú výzvu, na ktorú zatiaľ nikto nepozná ideálne riešenie a všade sa pripravujú na mimoriadne komplikované scenáre. Najkreatívnejší člen slovenskej vlády už vo štvrtok predostrel svoj vlastný nápad, ako reagovať na omikron na Slovensku, kde sme perfektne zlyhali aj v boji s deltou. Matovič navrhuje v prípade potreby lockdown pre všetkých nad 60 rokov, vrátane zaočkovaných, a jeho nápad hneď podporil aj Boris Kollár.

Priznanie. Matovič tým vlastne priznáva, že jeho čerstvo schválený zákon o finančnej motivácii seniorov už teraz zlyhal. Minister Lengvarský tiež potvrdzuje, že zaočkovanosť sa ani po schválení Matovičovho návrhu nezvyšuje.

Tento detail, samozrejme, nebráni šéfovi obyčajných v tom, aby strašil ďalšími spontánnymi riešeniami. Doterajšie precedensy s lotériou a s finančnou motiváciou pritom ukazujú, že ešte stále je schopný získať pre svoje veľkolepé nápady aj podporu.

Aké sú problémy?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie