MS20, 2. deň: Slovákom na gól nestačilo ani 48 striel. Prehra s nami nespraví nič, Rusi budú v pozore, vraví tréner

Dobrý deň,

slovenskí hokejisti nebodovali ani v druhom zápase na juniorských majstrovstvách sveta. V noci na utorok prehrali so Švédskom 0:3, hoci si pripísali 48 striel na bránu a trikrát trafili jej konštrukciu.

„Myslím si, že nám chýbalo šťastie. To je všetko,“ zhodnotil na tlačovej konferencii jeden z najlepších hráčov zápasu Juraj Slafkovský.

Hviezdou večera bol švédsky brankár Jesper Wallstedt, ktorého chválili hráči aj tréneri. „Také čisté konto som ešte nevidel a možno už nikdy neuvidím,“ povedal o ňom slovenský kouč Ivan Feneš.

Slováci si napriek dvom prehrám naďalej veria aj na silných súperov. „Rusi budú po našich výkonoch vo veľkom pozore,“ zdôraznil Feneš.

Zlomový okamih zápasu medzi Švédskom a Slovenskom prišiel osem minút pred koncom tretej tretiny. „Nič také som ešte nevidel,“