Denník N

Vlhovú potešil výkon a sklamali opatrenia. Súťažíme pod stresom, priznali viaceré lyžiarky

Foto – TASR
Foto – TASR

Dobrý deň,

Petra Vlhová má za sebou najvydarenejší obrovský slalom v aktuálnej sezóne. V rakúskom Lienzi obsadila v utorok druhú priečku, na víťazku Tessu Worleyovú z Francúzska stratila 0,30 s. Tretia skončila Švédka Sara Hectorová (+0,38 s).

Tento rok išlo o štvrtý obrovský slalom, v doterajších troch slovenská lyžiarka obsadila tretiu, štvrtú a piatu priečku.

Pre pozitívny test na koronavírus v Rakúsku neštartovali Američanka Mikaela Shiffrinová ani Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Naopak, ďalšie pretekárky sa len pár hodín pred štartom dozvedeli, že môžu súťažiť.

Neistotu a náročnú situáciu v súvislosti s pandémiou priznali v Rakúsku viaceré lyžiarky vrátane Petry Vlhovej, ktorá pre RTVS kriticky povedela, že „bublina je tu len na papieri.“

Naopak, talianska lyžiarka Federica Brignoneová opatrenia skôr neschvaľuje a pri otázkach na aktuálnu situáciu priznala hnev, frustráciu a bezmocnosť. „Môžete sa chrániť akokoľvek chcete, nosiť rúško a byť zodpovedný, neviete prečo, neviete ako, ale dostanete to,“ uviedla.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a zhŕňame v ňom aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.


Po prvom kole patrila Petre Vlhovej v Lienzi štvrtá priečka a hoci bola so svojou jazdou relatívne spokojná, pre RTVS dodala, že „mala ísť trošku agresívnejšie.“

Akoby tým naznačila, ako bude v jej podaní vyzerať druhé kolo.

„Neriešila som, že niektoré miesta sú rozbité. Nevidela som pod nohy, ku koncu som mala na mále, brány sa mi mihali, ani neviem, ako som ich prešla,“ priznala v cieli druhého kola.

Práve v úplnom závere Slovenka zaváhala a stratila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie