Vlhová ukončila najúspešnejší rok víťazstvom. V slalome je bezkonkurenčná, vraví Zuzula

Petra Vlhová.na pódiu v Lienzi. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Petra Vlhová ukončila úspešný rok víťazstvom. V slalome Svetového pohára v Lienzi triumfovala pred Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou (+0,51 s) a Švajčiarkou Michelle Gisinovou (+0,68 s).

V rakúskom stredisku sa Vlhovej podarilo zvíťaziť prvýkrát v kariére, vo veku 26 rokov dosiahla 50. umiestnenie na pódiu v pretekoch Svetového pohára.

Vlhovú chválil po pretekoch aj Timotej Zuzula, ktorý pre Denník N povedal, že momentálne „v slalome nemá konkurenciu“.

Slová Zuzulu potvrdzujú aj štatistiky. Vlhová získala v štyroch slalomoch 380 zo 400 možných bodov a hodnotenie slalomu SP vedie už o 120 bodov.

Okrem stredajšieho víťazstva slovenská lyžiarka vyhrala v úvode sezóny oba slalomy vo fínskom Levi, v Killingtone skončila druhá. V americkom stredisku ju predbehla len domáca Mikaela Shiffrinová. Tá v Rakúsku pre pozitívny test na koronavírus neštartovala.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a v ktorom zhŕňame aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.

„Petra momentálne v slalome nemá konkurenciu,“ povedal pre Denník N lyžiarsky tréner Timotej Zuzula.