Denník N

Rodičom už chodia termíny na očkovanie pre mladšie deti. Niektorí dostali aj nesprávne informácie (otázky o očkovaní detí)

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Na očkovanie detí od päť do 11 rokov netreba žiadne potvrdenie. Lepšie je registrovať sa a nejsť do centra bez termínu.

Rodičia, ktorí zaregistrovali na očkovanie proti covidu deti od päť do 11 rokov, už dostávajú SMS správy s termínmi na očkovanie. Termíny chodia na obdobie po Novom roku. Zaregistrovalo sa zatiaľ takmer 4500 detí, celkovo je ich na Slovensku v tejto vekovej kategórii okolo 400-tisíc.

Takmer 5-tisíc registrovaných detí je podľa hlavnej odborníčky pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast a členky konzília odborníkov Eleny Prokopovej na začiatok vcelku dosť. „Ak bude v tejto kategórii zaočkovaných 30 percent detí, bude to pre mňa potešujúce,“ dodáva.

Očkovanie detí od päť do 11 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer schválila Európska lieková agentúra koncom októbra. Očkovacie látky sú už na Slovensku. Deti dostanú rovnakú vakcínu ako dospelí, len v menšom množstve, ide o tretinovú dávku.

Deti by mali nastúpiť do škôl 10. januára. Niektorí z nich tak môžu stihnúť prvú dávku, druhú dostanú rovnako ako dospelí po štyroch týždňoch.

Na očkovanie detí od päť do 11 rokov nemusia rodičia pred očkovaním zháňať žiadne špeciálne potvrdenia. Potrebné nie je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Slovensko, Zdravie

    Teraz najčítanejšie