Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič a Hlas sa zhodli. Spojil ich Lengvarský v Ománe

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Lengvarský išiel na dovolenku do Ománu, urobil chybu. 2. Rostas sa nakoniec rozhodol, že radšej nebude politickým väzňom a svedomím národa.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Lengvarský išiel na dovolenku do Ománu, urobil chybu

Minister zdravotníctva odletel na dovolenku v Ománe. Informoval o tom bulvárny časopis Plus 7 dní. Vladimír Lengvarský absolvuje zájazd v „bubline“, ktorá by mala zabezpečiť, že sa účastníci nenakazia. Omán je zároveň krajinou, kde pribúdajú len zlomky prípadov v porovnaní so Slovenskom. Od jesene navyše zaviedol povinné očkovanie pre ľudí nad 18 rokov.

Na druhej strane Lengvarský varuje pred hrozbou omikronu, ktorý sa prudko šíri, preskakuje z krajiny na krajinu. Ním riadené ministerstvo dokonca pracuje na príprave núdzových nemocníc pre prípad, že množstvo chorých zaplaví zdravotnícky systém a v slovenských nemocniciach navyše stále denne zomierajú desiatky pacientov.

Aj minister má právo na dovolenku. Samozrejme, aj Lengvarský má nárok na pár dní voľna. Navyše politikov, ktorí ho počas pandémie strávili v zahraničí, je viac. Robert Fico dokonca na dovolenke v Grécku chytil covid.

Cesta do Ománu sa ani nijako nevymyká finančným možnostiam ministra. Minister ňou neporušil ani žiadne protipandemické opatrenie. Nezakazujú ju nariadenia hlavného hygienika, vlády ani nič podobné.

Napriek tomu spravil Lengvarský chybu a nestačí iba zostať pri fráze, že každý má právo na oddych a že ministerstvo týždeň bez šéfa zvládne. Pretože na okolnostiach a symboloch v politike veľmi záleží, len politici si to často neuvedomujú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie