Denník N

Lučanský o ňom hovoril ako o kamarátovi. Sudca Púchovský teraz priznal dlhoročné priateľstvo aj s Miroslavom Výbohom

Sudca Roman Púchovský v roku 2003. Foto - TASR
Sudca Roman Púchovský v roku 2003. Foto – TASR

Sudca Roman Púchovský mal rozhodnúť o obžalobe na oligarchu Miroslava Výboha, z konania sa nechal vylúčiť, s Výbohom sa pozná 25 rokov.

Sudca Roman Púchovský priznal, že by nebol schopný nezaujato rozhodnúť o vine podnikateľa Miroslava Výboha. Práve u bývalého podpredsedu Špecializovaného trestného súdu skončila obžaloba, ktorú prokurátor podal na blízkeho priateľa predsedu Smeru Roberta Fica ešte koncom novembra.

Púchovský vzápätí oznámil svoju zaujatosť a Najvyšší súd následne rozhodol o jeho vylúčení z konania. Niekdajší podpredseda Špecializovaného trestného súdu na otázky novinárov, prečo sa nechal z konania vylúčiť, neodpovedal. Teraz je z uznesenia Najvyššieho súdu zrejmé, že s Výbohom sa pozná 25 rokov, tyká si s ním aj s jeho manželkou.

Stretával sa s ním na spoločenských a športových aktivitách. Zdôraznil, že išlo vždy len o mimopracovné aktivity.

„Vzťah k obvinenému považuje za priateľský a domnieva sa, že by nebol schopný nezaujato rozhodovať v jeho trestnej veci,“ opísal vzťah medzi sudcom Púchovským a Výbohom senát Najvyššieho súdu. O vylúčení sudcu rozhodoval senát predsedu Petra Hatalu a sudcov Patrika Príbelského a Petra Štifta.

V ich rozhodnutí sa konštatuje, že vzťah medzi Púchovským a obvineným podnikateľom „presahuje rámec bežných medziľudských a spoločenských vzťahov a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Miroslav Výboh

Slovensko

Teraz najčítanejšie