Denník N

Newsfilter: Zdá sa, že sa našiel dôstojný nástupca Andreja Danka

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dôstojný nástupca Andreja Danka. 2. Omikron má pred nami náskok dva týždne. 3. Ďalšia miliarda v lufte.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Dôstojný nástupca Andreja Danka

Maroš Žilinka v utorok na Facebooku informoval, že generálna prokuratúra zaslala 35 zásadných pripomienok k zmluve o obrannej dohode s USA a ako celok ju odmieta. Urobil to spôsobom, akoby si poplietol funkcie a v kompetencii generálneho prokurátora bolo takýto typ medzinárodnej zmluvy odmietnuť. A to nielenže nie je, ale ani nemožno veriť, že by sa takejto trúfalosti dopustil nedopatrením.

Vzápätí prišlo vysvetlenie, keď vyšlo najavo, že Maroš Žilinka sa budúci týždeň zúčastní oslavy 300. výročia vzniku ruskej prokuratúry v Moskve. Na tomto podujatí bude jediným generálnym prokurátorom z krajín V4 a zrejme aj celej Európskej únie.

Srdcu nerozkážeš. Generálna prokuratúra

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Hegerova vláda

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie