Denník N

Newsfilter: Mičovský odišiel od Matoviča, nie od koalície

Foto – TASR
Foto – TASR

1. V Matovičovi videl Havla, teraz od neho odchádza 2. Ignorantstvo nie je na basu 3. Kultúra pre každého druhého

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. V Matovičovi videl Havla, teraz od neho odchádza

Bývalý minister pôdohospodárstva a aktuálne už len poslanec Ján Mičovský verejne a nahlas opustil stranu OĽaNO. Pikantné na tom je, že ako hlavný dôvod svojho odchodu uviedol personálnu politiku strany, pritom práve on sám by sa mohol stať ikonou Matovičovho nekompetentného spôsobu výberu ľudí.

Aký minister, taký poslanec. Mičovský si za krátke obdobie svojho ministrovania vybudoval povesť pomýleného a slabého manažéra, ktorý prišiel do funkcie ako ochranca lesov a odišiel ako bábka lesníkov. Tento svoj neistý štýl si priniesol aj do parlamentu, čoho najsilnejším prejavom bolo jeho absurdné hlasovanie pri reforme národných parkov. Mičovský hlasoval proti, ale svojou účasťou na hlasovaní zvýšil kvórum akurát natoľko, aby mohla byť reforma schválená napriek jeho nesúhlasu.

V rozhovore s Andrejom Bánom k tomu teraz dodal vysvetlenie, že netušil, čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie