Denník N

Newsfilter: K slovenským fašistom a Putinovi prebehol vysokopostavený člen našej kontrarozviedky

Dôstojníka vo výslužbe Petra Pukana predstavil Milan Uhrík ako novú posilu svojho hnutia. Reprofoto - Republika
Dôstojníka vo výslužbe Petra Pukana predstavil Milan Uhrík ako novú posilu svojho hnutia. Reprofoto – Republika

Oprava (21:05) v závere druhej časti o nových pravidlách hromadných podujatí. – 1. Veľká ryba Vojenského spravodajstva oficiálne zmenila dres. 2. Ministerka Milanová nezvláda prítomnosť, ale o funkciu ju môže pripraviť jej minulosť. 3. Nie, Ústavný súd nerozhodol o protiústavnosti rúšok či covid pasov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Veľká ryba Vojenského spravodajstva oficiálne zmenila dres

Mazurek a Uhrík do svojej Republiky prijali dôležitého, hoci verejnosti doteraz úplne neznámeho človeka. Ide o Petra Pukana, ktorý do konca minulého roka pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Ako dôvod odchodu zo služieb štátu uvádza nesúhlas s povinným očkovaním vojakov.

Ministerstvo obrany odmieta prezradiť podrobnosti o jeho kariére. Potvrdilo však, že pre tajnú službu naozaj pracoval. Mazurekovci sa zas pochválili, že už za pôsobenia súčasnej vlády Pukana povýšili na zástupcu riaditeľa kontrarozviedky.

Keby to tak nebolo, ministerstvo by aspoň toto dementovalo, takže výnimočne sa fašistom dá veriť, že hovoria pravdu.

Toto je z viacerých dôvodov naozaj veľmi veľká havária a hrozba.

Čo robí kontrarozviedka. Zjednodušene – snaží sa odhaliť cudzie spravodajské aktivity na našom území a zabrániť ich následkom. Výročné správy našich tajných služieb (ale napríklad aj českej BIS) roky varujú pred pôsobením ruských a čínskych tajných služieb.

Špeciálne Rusko vedie proti nám nezakrytú hybridnú vojnu a zakaždým, keď sme zo Slovenska vyhostili ruských agentov prezlečených za diplomatov, o konkrétnych menách vyhostených rozhodovali aj zistenia našej kontrarozviedky.

Prečo je Pukan u Mazureka rizikom. Pukan sa dal do služieb

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Natália Milanová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

OĽaNO

Peter Tóth

Komentáre

Teraz najčítanejšie