Denník N

Newsfilter: Žilinka bude odhaľovať nadnárodný zločin s kolegom zo sankčného zoznamu EÚ

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Žilinka prehĺbil spoluprácu s ruskými kolegami nielen formálne. 2. Kollár naštval koalíciu i opozíciu. 3. Hatráková to nevzdáva.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Žilinka prehĺbil spoluprácu s ruskými kolegami nielen formálne

Maroš Žilinka nebol v Moskve iba žúrovať s Putinom, ale tvrdo pritom bojoval aj proti medzinárodnému zločinu.

Prehĺbené priateľstvo. Generálna prokuratúra v piatok zverejnila tlačovú správu o tom, že Žilinka dohodol so svojím ruským kolegom, ktorý je na sankčnom zozname EÚ, spoluprácu na ďalšie dva roky v oblasti nadnárodnej kriminality a kyberkriminality. Táto spolupráca vraj nebude iba formálna, aj keď o jej konkrétnej forme sme sa okrem fráz v štýle štátostraníckej komunikácie veľa nedozvedeli.

Čoho sa to bude týkať? Vieme aspoň to, akých oblastí sa má dohoda týkať. Ide o korupciu, extrémizmus, kyberkriminalitu, ekologické trestné činy, ale aj o ochranu práv nezaopatrených detí či osôb so zdravotným postihnutím.

Budú to určite plodné diskusie aj vzhľadom na to, že napríklad mnohé závažné aktivity extrémistov na Slovensku sú financované práve z Ruska. A čo sa týka kyberkriminality, tá je naozaj špecialitou putinovcov, aj keď nie jej odhaľovanie, ale skôr praktizovanie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Viera Tomanová

Komentáre

Teraz najčítanejšie