Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka bude odhaľovať nadnárodný zločin s kolegom zo sankčného zoznamu EÚ

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Žilinka prehĺbil spoluprácu s ruskými kolegami nielen formálne. 2. Kollár naštval koalíciu i opozíciu. 3. Hatráková to nevzdáva.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Žilinka prehĺbil spoluprácu s ruskými kolegami nielen formálne

Maroš Žilinka nebol v Moskve iba žúrovať s Putinom, ale tvrdo pritom bojoval aj proti medzinárodnému zločinu.

Prehĺbené priateľstvo. Generálna prokuratúra v piatok zverejnila tlačovú správu o tom, že Žilinka dohodol so svojím ruským kolegom, ktorý je na sankčnom zozname EÚ, spoluprácu na ďalšie dva roky v oblasti nadnárodnej kriminality a kyberkriminality. Táto spolupráca vraj nebude iba formálna, aj keď o jej konkrétnej forme sme sa okrem fráz v štýle štátostraníckej komunikácie veľa nedozvedeli.

Čoho sa to bude týkať? Vieme aspoň to, akých oblastí sa má dohoda týkať. Ide o korupciu, extrémizmus, kyberkriminalitu, ekologické trestné činy, ale aj o ochranu práv nezaopatrených detí či osôb so zdravotným postihnutím.

Budú to určite plodné diskusie aj vzhľadom na to, že napríklad mnohé závažné aktivity extrémistov na Slovensku sú financované práve z Ruska. A čo sa týka kyberkriminality, tá je naozaj špecialitou putinovcov, aj keď nie jej odhaľovanie, ale skôr praktizovanie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Viera Tomanová

Komentáre

Teraz najčítanejšie