Denník N

Súťaž Denníka N pre stredoškolákov – Ľudia mimo šablóny

Zaujíma nás, aké majú mladí ľudia skúsenosti s toleranciou alebo diskrimináciou zapríčinenou vonkajšou alebo vnútornou odlišnosťou. Dostáva u nás dosť priestoru rôznorodosť a originalita? Vieme prijať odlišnosť?

Ľudí mimo šablóny, ktorí nekonajú, nemyslia alebo nevyzerajú ako väčšina, iste poznáte, alebo nimi aj sami ste. Napíšte nám o vašich zážitkoch, skúsenostiach a názoroch na to, ako sa im na Slovensku žije. Alebo sa vyjadrite videom, fotografiou či kresbou. Najlepšie príspevky čaká finančná odmena 300, 200, 100 eur a 50 eur.

Kto?

Zapojiť sa môže každý študent strednej školy.

Čo?

Pošlite nám prácu do jednej z týchto kategórií:

  • TEXT: písané slovo (esej, úvaha, príbeh, báseň, list… max. 2 strany)
  • VIDEO (max. 3 minúty)
  • ART: fotografia, obrázok, maľba, séria uvedeného, komiks (v sérii max. 10 kusov)

Do súťaže môžete poslať maximálne dva príspevky.

Ako?

Svoju prácu pošlite cez tento LINK

Kedy?

Pošlite príspevok do 6. marca 2022 (termín sme predĺžili). Vybrané príspevky budú zverejnené v Denníku N a na sociálnych sieťach. Výsledky súťaže vyhlásime najneskôr do 27. marca 2022.

Pokiaľ si nie ste istí, či je váš príspevok vhodný, napíšte nám na [email protected].

A ceny?

Najlepšie príspevky oceníme odmenami V KAŽDEJ KATEGÓRII:

  1. miesto: 300 eur
  2. miesto: 200 eur
  3. miesto: 100 eur
  4. a 5. miesto: 50 eur

Kto a ako rozhodne o udelení výhier?

Príspevky bude posudzovať porota zložená z novinárov a novinárok Denníka N. Rozhodovať bude nápaditosť, kreativita, ale aj výpovedná sila príspevku. Denník N si vyhradzuje právo neudeliť všetky ceny, pokiaľ by nebolo dosť kvalitných príspevkov, alebo, naopak, udeliť viac cien. Súťaž organizuje Denník N v spolupráci so Združením priateľov Denníka N.

Ako Denník N použije zaslané príspevky?

Príspevky budeme používať na našich sociálnych sieťach a v redakčných výstupoch. Zapojením sa do súťaže spôsobom, ktorý je opísaný vyššie, nám dávate súhlas na takéto použitie vašich príspevkov bez nároku na honorár.

Autori zodpovedajú za to, že príspevky neporušujú práva iných osôb – teda že v nich napríklad nie sú použité pesničky alebo obrázky, na ktoré má práva niekto iný, alebo že na nich nie je vyobrazený niekto, kto na to nedal súhlas.

PLAGÁT

ŠTATÚT SÚŤAŽE

Ako si budovať hlboké vzťahy bez osamelosti? Kúpte si knihu Umenie blízkosti – rozhovory Moniky Kompaníkovej s psychológom Jánom Hrustičom.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Ľudia mimo šablóny

Mladí

Rodina a vzťahy, Slovensko

Teraz najčítanejšie