Problémy chcú prekryť hráčom, ktorý zbankrotoval. Edmonton v NHL znovu zlyháva

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Na ich tvárach bolo zreteľne vidieť frustráciu a pred médiami len ťažko hľadali slová. „Prial by som si, aby som pre vás mal odpoveď,“ reagoval Connor McDavid na viaceré z otázok. Kapitán Edmontonu Oilers nedokázal vysvetliť, prečo jeho tím stratil zápas s Ottawou Senators, v ktorom ešte po dvoch tretinách viedol 3:1.

V tretej tretine však Edmonton zlyhal a s Ottawou, ktorá patrí k najhorším tímom v NHL, doma prehral 4:6. Ottawa pritom až doteraz v sezóne nevyhrala ani jeden zápas, v ktorom po dvoch tretinách prehrávala. „Nachádzame [nové] spôsoby, ako prehrať,“ hodnotil podľa The Athletic tréner Edmontonu Dave Tippett.

Oilers boli ešte na začiatku decembra tímom s najlepšou bilanciou v lige, ale teraz sa ocitli v hlbokej kríze, počas ktorej vypadli z pozícií znamenajúcich postup do play-off – v tabuľke Západnej konferencie spadli až na 11. miesto. Edmonton z posledných štrnástich zápasov vyhral iba dva, a to, paradoxne, bez svojho hlavného trénera.

Dave Tippett totiž pri víťazstvách nad Columbusom a Seattlom na lavičke chýbal pre covid a v pozícii hlavného trénera ho nahradil jeho asistent Glen Gulutzan. Znamená to, že Tippett svoj tím nepriviedol k výhre od 1. decembra, hoci treba dodať, že to súvisí aj s odkladom niekoľkých zápasov pre šírenie covidu v NHL.

Prehru s Ottawou však kanadské médiá označujú za nové dno mizérie, z ktorej sa Oilers nedokážu vyhrabať. Ak sa Edmonton rýchlo nepreberie, nemusí ani postúpiť do play-off, čo by bolo ďalším z mnohých zlyhaní v ére Connora McDavida a Leona Draisaitla.

Obe superhviezdy začali pravidelne hrávať v NHL v sezóne 2015/2016 a stále platí, že za toto obdobie Edmonton vyhral jedinú sériu play-off. V posledných dvoch sezónach vypadol hneď pri prvej príležitosti, naposledy 0:4 s Winnipegom.

McDavidovi, Draisaitlovi a ich spoluhráčom teraz hrozí ďalšia premárnená sezóna. Ako sa Edmonton dostal z čela ligy mimo play-off? A chystá sa s tým vedenie klubu niečo urobiť?

Tréner proti brankárovi

Po vydarenom začiatku sezóny, keď Oilers po prvý raz vo svojej histórii vyhrali deväť z úvodných desiatich zápasov, ich teraz trápi mnoho problémov. Jeden z nich – možno aj ten najväčší – dobre ilustrovalo dianie po nedávnej prehre 1:4 na ľade Rangers.