Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Slovenská príprava na omikron – obmedziť očkovaných, oslobodiť neočkovaných

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ján Mikas obmedzuje očkovaných a oslobodzuje neočkovaných. 2. Od Žilinku sa už radšej každý odťahuje. 3. Ficovi to nevyšlo presne podľa plánu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Ján Mikas obmedzuje očkovaných a oslobodzuje neočkovaných

Na Slovensku prebieha s najväčšou pravdepodobnosťou práve ten týždeň, keď sa opäť zlomí krivka koronavírusu – smerom nahor. Vláda sa preto rozhodla už minulý týždeň nastaviť opatrenia tak, aby sa hodili na vlnu omikronu.

Lenže po prefiltrovaní vládnych návrhov hlavným hygienikom to dopadlo podobne ako v predchádzajúcich vlnách – chaoticky a nezrozumiteľne.

Na dva ťahy. Rozhodnutie vlády z minulej stredy prinášalo dve zásadné zmeny do súčasnej stratégie. Po prvé, zaviedla režim OP+, a to tak, aby motivovala či prinútila očkovaných ľudí dať sa zaočkovať treťou dávkou, ak si chcú aj naďalej užívať napríklad wellness. Po druhé, skrátila platnosť písmena “P” v režime OP zo 180 dní na 90.

Z neznámych dôvodov však hlavný hygienik pri prepisovaní vládnych rozhodnutí do vyhlášok zriedil obe ťažiskové zmeny na nepoznanie.

Kráľ Mikas. Skrátenie platnosti uznávania statusu “P” na 90 dní hlavný hygienik úplne zrušil. Kancelária Jána Mikasa síce tvrdí, že to bolo po dohode s ministerstvom zdravotníctva, ľuďom však nikto neprezradil dôvod takej veľkej zmeny.

Čo sa týka statusu OP+, z neho Mikas

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie