Denník N

Newsfilter: Slovenská príprava na omikron – obmedziť očkovaných, oslobodiť neočkovaných

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ján Mikas obmedzuje očkovaných a oslobodzuje neočkovaných. 2. Od Žilinku sa už radšej každý odťahuje. 3. Ficovi to nevyšlo presne podľa plánu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Ján Mikas obmedzuje očkovaných a oslobodzuje neočkovaných

Na Slovensku prebieha s najväčšou pravdepodobnosťou práve ten týždeň, keď sa opäť zlomí krivka koronavírusu – smerom nahor. Vláda sa preto rozhodla už minulý týždeň nastaviť opatrenia tak, aby sa hodili na vlnu omikronu.

Lenže po prefiltrovaní vládnych návrhov hlavným hygienikom to dopadlo podobne ako v predchádzajúcich vlnách – chaoticky a nezrozumiteľne.

Na dva ťahy. Rozhodnutie vlády z minulej stredy prinášalo dve zásadné zmeny do súčasnej stratégie. Po prvé, zaviedla režim OP+, a to tak, aby motivovala či prinútila očkovaných ľudí dať sa zaočkovať treťou dávkou, ak si chcú aj naďalej užívať napríklad wellness. Po druhé, skrátila platnosť písmena “P” v režime OP zo 180 dní na 90.

Z neznámych dôvodov však hlavný hygienik pri prepisovaní vládnych rozhodnutí do vyhlášok zriedil obe ťažiskové zmeny na nepoznanie.

Kráľ Mikas. Skrátenie platnosti uznávania statusu “P” na 90 dní hlavný hygienik úplne zrušil. Kancelária Jána Mikasa síce tvrdí, že to bolo po dohode s ministerstvom zdravotníctva, ľuďom však nikto neprezradil dôvod takej veľkej zmeny.

Čo sa týka statusu OP+, z neho Mikas

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie