Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ak je pravda, čo tvrdí nový šéf NAKA, malo by to stačiť na rozpustenie inšpekcie

1. Nový riaditeľ NAKA si šepká s kolegami, keď hovoria o citlivých veciach. 2. Referendum o predčasných voľbách je odsúdené na neúspech. 3. Maďarskí politici vidia sčítanie skôr pozitívne.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Nový riaditeľ NAKA si šepká s kolegami, keď hovoria o citlivých veciach

Ak ste si mysleli, že ohľadom pomerov v slovenskej polícii vás už nič neprekvapí, nový riaditeľ NAKA vás možno presvedčí o opaku. Ľubomír Daňko v rozhovore s Monikou Tódovou rozpráva veľmi otvorene o tom, ako vníma obvinenie svojich kolegov a aké praktiky sa okolo tohto prípadu diali.

Tupého vraždu ešte môžu vyšetriť. Daňka vymenoval Štefan Hamran za šéfa NAKA pred niekoľkými týždňami, predtým šéfoval tímu Očistec. Ako vyšetrovateľ sa venoval viacerým veľkým kauzám ako napríklad vražde Ernesta Valka alebo Daniela Tupého. V prípade Daniela Tupého, ktorého zavraždili v roku 2005, sa vraj vyšetrovanie výrazne posunulo a Daňko očakáva, že prípad sa objasní.

To však nie je to najpozoruhodnejšie z toho, čo hovorí Daňko.

Tri slová. Nový šéf elitných policajtov tvrdí, že jeho kolegovia obvinení z marenia spravodlivosti a zneužitia právomoci verejného činiteľa majú jeho dôveru, a rozhodnutie súdu, ktorým ich prepustili z väzby, neopodstatnenosť obvinenia jasne potvrdzuje. Účelovosť stíhania podľa neho ukazuje aj to, že sa zistilo, že v odôvodnení vznesenia obvinenia sfalšovali dôkaz. Z výpovede Petra Petrova, jedného z kľúčových svedkov, údajne na inšpekcii vyhodili tri slová a takto absolútne zmenili obsah výpovede.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Referendum o predčasných voľbách

Sčítanie obyvateľov 2021

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie