Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Fico a Pellegrini by obetovali bezpečnosť krajiny za svoju slobodu

Robert Fico a Peter Pellegrini pri predstavovaní kandidátky Smeru do volieb v roku 2020. Foto – TASR
Robert Fico a Peter Pellegrini pri predstavovaní kandidátky Smeru do volieb v roku 2020. Foto – TASR

1. Nebezpeční hazardéri v opozícii. 2. Omikron nám za chvíľu vybuchne. 3. Menej veriacich, viac multikulturalizmu.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Nebezpeční hazardéri v opozícii

Fico a Pellegrini to už bez referenda dlho nevydržia. Je im v podstate jedno, o čom to referendum bude, len aby to dostatočne rozdeľovalo ľudí a vyvolalo v nich strach a pocit ohrozenia.

Strašenie americkými základňami je celkom vhodná téma. To, že tým spochybnia zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska v čase hroziaceho vojenského konfliktu pri našich hraniciach, im zrejme veľmi neprekáža. Za svoju vlastnú slobodu a bezpečnosť by podľa všetkého pokojne obetovali garanciu ochrany občanov krajiny, ktorú nám ponúkajú naši západní spojenci.

Dobré správy. Parlament a Prezidentský palác však ešte tento týždeň úplne neprepadli panike a chaosu. Poslanci neschválili uznesenie o referende o obrannej dohode s Američanmi a ani prezidentka ju nepredložila ústavným sudcom na posúdenie, lebo to nepovažuje za potrebné. Prezidentka si zvolila šalamúnske riešenie priložiť k textu dohody takzvanú interpretačnú doložku, ktorá obsah dohody nemení, iba ľudskou rečou vyvracia argumenty konšpirátorov.

Tieto dve udalosti nám dávajú nádej, že v slovenskom politickom živote ešte zostala štipka racionality a dohodu napokon môže parlament na svojej marcovej schôdzi schváliť.

Zlé správy. Fico, Pellegrini a fašisti však dovtedy urobia všetko pre to, aby sa to nestalo. Geopolitická deštrukcia z dielne Fica a Pellegriniho ukazuje, že nemajú žiadne zábrany, ak ide o znovuzískanie moci. Postupujú pritom rovnako nebezpečne ako pri otázke očkovania, kde takisto hazardovali so životmi ľudí s cieľom rozdeľovať spoločnosť a vyvolávať vášne. Chcú tým ukázať, že bez nich sa na Slovensku vládnuť nedá, lebo krajinu ovládne chaos.

Je to osvedčená politická metóda, ktorú využíval napríklad aj Viktor Orbán ako opozičný politik: jeho heslo bolo „Vlasť nemôže byť v opozícii” a svojou deštrukčnou politikou pomohol priviesť Maďarsko do chaosu, aby napokon mohol nastúpiť ako spasiteľ.

Pellegriniho polopravdy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Obranná dohoda s USA

  Sčítanie obyvateľov 2021

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie