Denník N

Športový newsfilter: Zvláštna pozícia Štefana Tarkoviča

Štefan Tarkovič v redakcii Denníka N. Foto N - Tomáš Benedikovič
Štefan Tarkovič v redakcii Denníka N. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom, že:

  • futbalová reprezentácia má (staro)nového trénera;
  • medzi favoritov na Australian Open zrazu patrí Rafael Nadal;
  • MMA má za sebou jeden z najočakávanejších zápasov roka;
  • hádzanári splnili dva z troch cieľov či
  • čo má nové Petra Vlhová.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Lukáš Vráblik, druhého a štvrtého Tomáš Čorej, tretieho a piateho Michal Červený.


1. Tarkoviča čaká rok pod tlakom

Keďže sa nepodarilo na pozíciu získať Vladimíra Weissa staršieho, lebo s tým nesúhlasil jeho zamestnávateľ Slovan Bratislava, SFZ sa rozhodol pre zotrvanie doterajšieho trénera Štefana Tarkoviča.

Tarkovič bol kritizovaný pre výsledky v kvalifikácii aj herný prejav na letnom Eure, kde Slovensko nepostúpilo zo skupiny.

Napokon teda Tarkovič zostáva, hoci veľkej časti verejnosti to nie je po vôli. Kritici mu stále nevedia zabudnúť defenzívny herný prejav z minuloročného Eura. Aj keď hra sa na jeseň viditeľne zlepšila, a to sotva získali kľúčoví hráči hernú prax. A práve aj ich nedostatočnou hernou praxou sa bránil po návrate z Eura. Pragmatizmus vyplýval aj zo samotného systému turnaja, keď na postup zo skupiny niekedy stačili len tri body z troch zápasov.

Pod Tarkovičom postupne prebiehala generačná výmena. A ak si niekto myslí, že skúsených hráčov majú nahradiť (nejakí) mladí, je to často len „futbalový populizmus“. Aj generačná výmena musí prebiehať citlivo a Slovensko navyše nemá taký široký výber hráčov, aby si mohlo dovoliť nenominovať tých kvalitných (starších). Išlo by o príliš radikálny rez, ktorého dôležitosť Tarkovičovi kritici podceňujú.

Navyše si treba uvedomiť, že ani tréner reprezentácie neovplyvní to, ak má krajina ako Slovensko o niečo horšiu generáciu hráčov ako tú predošlú. Napríklad stopérsku dvojicu Ján Ďurica – Martin Škrtel sa do veľkej miery podarilo nahradiť len vďaka tomu, že na ich post vyrástol ďalší hráč, ktorý je „extrémnym príkladom“ – Milan Škriniar.

Tarkovičova pozícia je však stále akási zvláštna –

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Iné podcasty Denníka N

Liga národov

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie