Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda už pripravuje opatrenia pre prípad vojny na Ukrajine

Vonku počuť výbuchy z jednej aj druhej strany. Ukrajinskí vojaci v Piskoch sa ostreľujú s proruskými separatistami na blízkom Doneckom letisku. Foto N - Vladimír Šimíček
Vonku počuť výbuchy z jednej aj druhej strany. Ukrajinskí vojaci v Piskoch sa ostreľujú s proruskými separatistami na blízkom Doneckom letisku. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Nájde sa odvážny politik, ktorý povie, že mať tu spojencov v čase krízy nie je vlastizrada? 2. Ďalší Ficov martýr sa priznal a skončil pred súdom. 3. V Bratislave sú voľby primátora rozhodnuté, ich budúci víťaz „nateraz“ nechce ísť do veľkej politiky.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Nájde sa odvážny politik, ktorý povie, že mať tu spojencov v čase krízy nie je vlastizrada?

Naša vláda vníma zhromažďovanie ruských vojsk na Ukrajine ako bezpečnostné riziko aj pre Slovensko. Tomu, že kabinet považuje situáciu za mimoriadne vážnu, nasvedčuje aj konanie mimoriadnej bezpečnostnej rady štátu v utorok, pričom ďalšia bude nasledovať v stredu. Opäť o Ukrajine. Tentoraz budú o aktuálnej situácii informovať tajné služby.

O záveroch predbežne informovali Ivan Korčok a Jaroslav Naď. Pomerne otvorene hovorili o obavách, pri ktorých počúvaní bolo na počudovanie, že ich netlmočil priamo premiér. Venoval sa im aspoň na internete.

Nikto príčetný si vojnu na našej východnej hranici neželá. Nanešťastie, je čoraz viac opodstatnené pochybovať, či do tejto kategórie patrí aj ruský prezident a jeho generáli. Aj keď náš minister zahraničia zatiaľ nevidí dôvod na sťahovanie rodín diplomatov z Kyjeva a výzvu pre našich občanov, aby krajinu opustili, v utorok k stiahnutiu príbuzných diplomatov po USA a Veľkej Británii pristúpila aj Kanada. Z kuloárov zároveň presakujú informácie, že situácia sa na ukrajinsko-ruskej hranici ešte viac zdramatizovala.

Aké riziká vidí vláda. Jedným slovom, všemožné. Ministri spomínali všetky hrozby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Vallo

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie