Denník N

Dobré zobrazenie novinárskeho prostredia aj drsné detektívky. Tipy z Netflixu, HBO a ďalších online služieb

Čo pozerajú redaktorky a redaktori Denníka N z aktuálnej ponuky streamovaných filmov a seriálov.

Lucia Osvaldová

Archive 81 (Netflix) – nový 8-dielny seriál je balzamom pre dušu hororových fanúšikov. Čo skrývajú poškodené videokazety, ktoré sa našli v zhorenom bytovom komplexe? Archive 81 spája témy okultizmus, sekty a aj prelínanie minulosti s prítomnosťou. Je to vydarená „binge watch“ záležitosť, keďže každou epizódou budete mať viac a viac otázok.

The Fall (Netflix) – výborná kriminálka, ktorá mapuje vyšetrovanie vrážd mladých žien v írskom Belfaste. Silné dialógy, pomalá kamera a vyšperkované charaktery hlavných postáv.

Štyri hodiny v Kapitole (HBO GO) – dokumentárny film sleduje útok protestujúcich na americký Kapitol, ktorý sa odohral začiatkom minulého roka. Hoci som tento protest sledovala spolu s celým svetom naživo cez CNN, film prináša doteraz nevidené zábery a aj priame výpovede protestujúcich, politikov či policajtov.

Filip Struhárik

Minulý rok som sa tešil z tretej série Sex Education a piatej série Big Mouth (Netflix). Oba tieto seriály o živote a problémoch tínedžerov sa zatiaľ nápadovo nevyčerpali, posúvajú dej rozumne dopredu a nútia diváka sympatizovať aj s postavami, ktoré v predchádzajúcich sériách „veľmi nemusel“. Najnovšie sme doma začali pozerať Eufóriu (HBO Go) – tiež seriál o mládeži, ale aj závislostiach a ďalších nerestiach. Aj preto je veľmi temný a znepokojujúci.

Dobrý dojem vyvolali prvé diely seriálu Maid (Netflix) o matke samoživiteľke a jej násilníckom partnerovi. A hoci nie som skalný fanúšik, teším sa aj na nového Witchera (Netflix).

Z filmov ma v poslednom čase veľmi dobre pobavila už staršia krimikomédia Knives Out (Netflix). A hoci som spokojný, že sa mi v živote darí vyhýbať filmom so Sandrou Bullock, jej posledný film Unforgivable (Netflix) bez hanby odporúčam.

Monika Tódová

Morning Show (Apple TV+), to bolo megadobré zobrazenie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie