Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: NATO si našlo nečakaného spojenca v osobe Borisa Kollára

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Jediný politik, ktorý má gule. 2. Neskrátiť platnosť covid pasu pre prekonaných bola chyba. 3. Ficov syn už má kde bývať.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Jediný politik, ktorý má gule

Správa o tom, že by NATO poslalo do krajín na svojej východnej hranici spojeneckých vojakov, nevyvolala u našich politických elít veľký výbuch nadšenia. Väčšinou si zvolili pštrosiu politiku a jedine Ivan Korčok sa k tomu postavil priamo a pozitívne. Nebolo by to prvýkrát, že by Korčok v kritických otázkach zostal v koalícii sám.

Teraz si však našiel jedného spojenca, aj keď to možno ani sám nečakal.

Historická chvíľa. Boris Kollár síce rád zdôrazňuje potrebu ochrany suverenity Slovenska aj vtedy, keď je to úplne zbytočné, teraz si však ako prvý z koaličných lídrov uvedomil vážnosť situácie. Kollár hovorí, že by s príchodom spojeneckých vojakov problém nemal a dokonca by mu neprekážalo, ak by neprišlo iba avizovaných tisíc, ale aj desaťtisíc. Aj keď to dosť nešťastne vysvetľuje aj tým, že by nás tí vojaci mali chrániť aj pred utečencami, ale v tejto chvíli je dôležité, že s ich príchodom ako prvý nahlas súhlasil.

Je to prvý jasný a verejný signál slovenskej vládnej koalície svetu a našim spojencom, že s nami môžu počítať v prípade eskalácie konfliktu na Ukrajine. A asi aj prvý prípad, keď môžeme byť radi, že Borisa Kollára máme v koalícii.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Robert Fico

  Vojna na Ukrajine

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie