Denník N

Týždňový newsfilter: V kritickej chvíli sa Heger krúti a Čaputová mlčí

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Kollár zahanbuje Hegera aj Čaputovú. 2. Bez Pellegriniho to zrejme nepôjde. 3. Kto chráni ministra Vlčana.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Kollár zahanbuje Hegera aj Čaputovú

Boris Kollár vystúpil v nedeľu v politickej diskusii TA3 a potvrdil, že on sám aj väčšina hnutia Sme rodina zahlasuje za obrannú zmluvu s USA. Zároveň zopakoval, že podporuje príchod tisíc vojakov NATO kvôli pomoci s východnou hranicou pre prípad, že by došlo k vojenskému konfliktu Ukrajiny s Ruskom.

Boris Kollár sa nateraz v kľúčovej situácii nezľakol zodpovednosti ani prieskumov verejnej mienky, nekalkuluje, ale otvorene a bez váhania bráni bezpečnostné záujmy Slovenska a jeho miesto na Západe. Jeho racionálny postoj vyčnieva o to viac, že aj na konci týždňa je s ním ako jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov zarážajúco osamotený.

Zatiaľ čo Eduard Heger sa vykrúca, Zuzana Čaputová si dáva opäť načas a nehovorí pre istotu vôbec nič.

Čo na to premiér.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Samuel Vlčan

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie