Denník N

Športový newsfilter: Nikto neškodí Slovákom, Srbovi Djokovićovi ani Rusovi Medvedevovi

Daniil Medvedev. Foto –TASR/AP
Daniil Medvedev. Foto –TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom, že:

  • Daniil Medvedev si po prehre vo finále Australian Open zakonšpiroval;
  • Rafael Nadal predbehol Novaka Djokovića a Rogera Federera;
  • slovenskí športovci by si nemali brať smartfóny na olympiádu;
  • Petra Vlhová bola pri odlete do Pekingu sebavedomá
  • a ktorí slovenskí olympionici budú štartovať už cez víkend.

Na konci textu nájdete novú rubriku Víťaz a porazený týždňa.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Štefan Bugan, druhého a tretieho Tomáš Čorej, štvrtého a piateho Michal Červený.


1. Medvedevova krivda

Ruský tenista Daniil Medvedev prehral vo finále Australian Open s Rafaelom Nadalom. Svoju tlačovku po zápase začal monológom o malom chlapcovi, ktorému zničili sen.

Tým chlapcom má byť on a vinníkmi austrálski diváci, ktorí povzbudzovali Nadala tak veľmi, že sa niektorí z nich snažili vyrušiť Medvedeva pred jeho podaním. Tlačovku zakončil tým, že je to preto, lebo je Rus.

„Národnosť je v tom kľúčová,“ vyhlásil Medvedev a povedal, že odteraz hrá už len pre seba, svojich blízkych a Rusov. Povedal aj to, že radšej pôjde počas sezóny na menší turnaj v Rusku ako na veľký turnaj v inej krajine.

Jeho slová pripomenuli inú veľkú januárovú tému. Keď nezaočkovaného Novaka Djokovića deportovali z Austrálie, srbský prezident Aleksandar Vučić aj Djokovićov otec Srdjan šírili naratív, že sa to stalo preto, lebo je Srb.

A podobné konšpiračné uvažovanie poznáme napokon aj zo slovenského športu. Petra Sagana vylúčili z Tour de France, lebo v západnom svete nemohli zniesť, že vyhráva Slovák (Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky).

Petra Vlhová vždy bojuje okrem súperiek aj s tajomnými silnými federáciami (Livio Magoni, Vlhovej bývalý tréner), a keď rozhodca podá v hokejovom zápase Slovensko – USA na majstrovstvách sveta v hokeji zlý výkon, je to preto, lebo americký trh je väčší a Američania sa idú zblázniť, aby ráno v pracovný deň počas play-off NHL sledovali menej podstatný turnaj vo svojom piatom najpopulárnejšom športe (Miroslav Šatan, prezident Hockey Slovakia).

Zatiaľ sme si však nevšimli zástupy švajčiarskych športových superhviezd, pretože Roger Federer by mal byť taký populárny preto, lebo je Švajčiar.

Záhadou zostáva, prečo bola Ruska Maria Šarapovová

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Australian Open

Iné podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Tenis

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie