Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Podriadení východnej autokracii sa mnohí cítime dobre

1. Časť ľudí podľahla starej ilúzii o Rusku. 2. Sú tu aj politici, čo nepodľahnú hlučnému davu. 3. Sme solidárni s neočkovanými.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Časť ľudí podľahla starej ilúzii o Rusku

Kým do Poľska v týchto dňoch dorazili prví z celkového počtu 1700 amerických výsadkárov, ktorí posilnia východné krídlo NATO, na Slovensko sa vrátili aspoň ministri Naď a Korčok, ktorí v Spojených štátoch podpísali obrannú dohodu. Vzhľadom na hystériu značnej časti slovenskej verejnosti z posledných týždňov to nie je málo, no vzhľadom na správu z Poľska, kde už dnes pôsobí 4500 amerických vojakov, je to akési neprimerané.

Kým v Poľsku zo známych historických dôvodov veľmi nechyrujú o slovanskej vzájomnosti, u nás, kde by sa pár dôvodov k ostražitosti našlo tiež, táto ilúzia zachvátila veľkú časť politickej triedy i voličstva. Azda jedinou dobrou správou je, že na čas o sebe a svojich politických reprezentantoch aspoň nebudeme mať žiadne ilúzie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie