Denník N

Čo sa stalo v Pekingu: Vlhová len štrnásta a Shiffrinová s najväčšou chybou za desať rokov

Foto - TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

Dobré ráno,

pre väčšinu športových fanúšikov na Slovensku sa olympiáda naplno začala až v pondelok o pol tretej ráno prvým štartom Petry Vlhovej.

Vlhová im poslala odkaz už pred pretekmi. „Bude ťažké vstávať, ale myslím si, že to vydržíte a obetujete sa. Dúfam, že vám vyčarím úsmev,“ povedala pre RTVS.

Napokon to nebolo príjemné vstávanie, pretože dôvod na úsmev nemali fanúšikovia Petry Vlhovej a dokonca ani Mikaely Shiffrinovej. Obe totiž úplne zbabrali prvé kolo, čím sa pripravili o medailovú šancu. Vlhovej sa nedarilo ani v druhom kole a komentátor Eurosportu Nick Fellows konštatoval: „Toto nie je Vlhová zo Svetového pohára.“

Ďalší pokus budú mať v stredajšom slalome. V článku si vysvetlíme, kde obe lyžiarky urobili chybu.

Medaily získali víťazka Sara Hectorová, druhá Federica Brignoneová a tretia Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a zhŕňame v ňom aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.


Vlhovej slabý výkon a 14. miesto sú prekvapením, no udalosťou dňa je vypadnutie Mikaely Shiffrinovej. Američanka obhajovala zlato z Pchjongčchangu a doteraz sa jej na olympiádach nestalo, aby nedokončila preteky. V obrovskom slalome prišla do cieľa 30-krát za sebou, naposledy ho nedokončila 23. januára 2018.

Tentoraz však Shiffrinová vypadla po 11 sekundách v piatej bráne ešte pred úvodným medzičasom.

Skúsený britský komentátor Eurosportu Nick Fellows tomu nemohol uveriť a v šoku až kričal: „Shiffrin is out! It’s gone, it’s over! Nightmare for Shiffrin! Oh, no! The defending olympic champion.“ (Shiffrinová vypadla! Je koniec! Nočná mora pre Shiffrinovú! Och, nie! Obhajkyňa olympijského víťazstva.)

Situáciu vysvetlila počas prenosu česká expertka Eurosportu Eva Kurfürstová: „Povedzme si to úplne na rovinu:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie