Denník N

Voľby 2023

Smer
25,43 %
Hlas
17,43 %
PS
11,11 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,99 %
KDH
7,45 %
SNS
6,07 %
Aliancia
5,99 %
Republika
5,55 %
SaS
4,00 %
Sme rodina
2,60 %
Demokrati
2,28 %
ĽSNS
1,04 %
KSS
0,43 %
Piráti
0,41 %
Modrí
0,28 %
Maďarské fórum
0,18 %
Princíp
0,11 %
SOS
0,10 %
Srdce
0,10 %
My Slovensko
0,09 %
Karma
0,06 %
Vlastenecký blok
0,05 %
Spravodlivosť
0,05 %
SHO
0,05 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 0:30
18,17 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Žilinka je na ceste bez návratu, sprevádzajú ho na nej Ficovi, Kotlebovi a Putinovi fanúšikovia

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico plánoval exhibíciu, ukradli mu ju Kotleba s generálnym prokurátorom. 2. Hoci čurillovcov ďalej stíhajú, Ficov a Kollárov príbeh o manipulovanom stíhaní je v troskách. 3. Do tretice Žilinka. Paragraf 363.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Fico plánoval exhibíciu, ukradli mu ju Kotleba s generálnym prokurátorom

Dnešok opäť zvýraznil krehkosť demokracie na Slovensku. Rokovanie parlamentu o obrannej zmluve s USA sabotovali ukričaní fašisti, ktorí sú v odpore proti nej vecne zajedno so svojimi spojencami z mokrej štvrte zo Smeru a z Hlasu.

Akoby to nestačilo, tón rozpravy tejto ideologickej zmeske pomohol zarámcovať presne po jej vôli generálny prokurátor Maroš Žilinka. Dohodu s Američanmi totiž v utorok označil za nevýhodnejšiu ako to, čo socialistické Československo podpísalo v októbri 1968 so Sovietskym zväzom a čo formálne legitimizovalo dvadsaťročnú sovietsku okupáciu našej republiky.

Generálny prokurátor pokračuje vo svojom salto mortale. Už mu nestačí iba oslavovať výročie ruskej prokuratúry, ktorá aj dnes prenasleduje vlastných občanov pre ich politické názory, ale rovno dáva za príklad zmluvu medzi okupovaným a okupantom ako niečo, čo je výhodnejšie než dohoda medzi dvoma demokratickými štátmi. Žilinkovi na takéto konštatovanie stačí porovnanie ustanovení o trestnoprávnej zodpovednosti vojakov sovietskej a americkej armády.

Žilinka tým len potvrdil, že má kompletný hokej v histórii i súčasnosti a že sa jeho úsudku nedá dôverovať.

Komunisti dokázali jednu vec – vedeli písať rôzne zmluvy tak, aby navonok zachovávali dekórum legálnosti. No nikdy tieto zmluvy nedodržiavali, keď sa im to nehodilo. A to sa dialo často.

Čo z toho vyplýva. To, čo nám náš slávny generálny prokurátor vlastne hovorí, je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kotleba

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Obranná dohoda s USA

Robert Fico

Vladimír Pčolinský

Komentáre

Teraz najčítanejšie