Najlepší bol Slafkovský, možno ho nasrdilo skomolené meno. Kopecký a Bača hodnotia prehru s Fínmi

Tomáš Kopecký (vľavo) a Jerguš Bača. Foto - TASR, koláž - N
Tomáš Kopecký (vľavo) a Jerguš Bača. Foto – TASR, koláž – N

Slovenskí hokejisti vstúpili do olympijského turnaja v Pekingu prehrou 2:6 s Fínskom. Denník N po ňom položil šesť otázok dvom odborníkom.

Odpovedali Tomáš Kopecký a Jerguš Bača.

Otázky:

1. Chvíľami sa zdalo, že hráme naivne. Ako si vysvetľujete, že sme tak často prepadávali?
  2. Čo bol podľa vás zlomový moment zápasu?
  3. Ako hodnotíte výkony draftových nádejí Juraja Slafkovského a Šimona Nemca?
  4. Aký zápas má za sebou z vášho pohľadu brankár Branislav Konrád?
  5. Fínov sme na významnom podujatí nezdolali od roku 2004. Prečo nám ako súperi nesedia?
  6. Kto bol podľa vás najlepším hráčom slovenského tímu a prečo?

Tomáš Kopecký

bývalý útočník, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára

Pokiaľ viem, tréner chce hrať tak, aby obrancovia podporovali útok. Je už potom na voľbe obrancu, kedy útok podporí. Z toho niekedy vznikajú prečíslenia. Je už na schopnosti hráča, aby prečítal, kedy môže ísť dopredu, kedy je menej unavený. Napríklad keď vyjde na ľad, môže ísť podporiť útok a je to lepšie, ako keby ho podporil na konci striedania. Fíni nás prekonávali takými malými detailmi. Napríklad striedali aj vtedy, keď boli u nás v tretine. Pokiaľ ste ako hráč unavený, robíte najviac chýb. Nás tam párkrát zavreli a prestriedali, keď boli u nás v tretine. Potom aj ten hráč do druhého striedania už nemá toľko energie. Dlhšie mu trvá, kým sa zotaví po striedaní, keď vás predtým zavrú na minútu a pol alebo dve minúty. To je veľmi náročné.