Denník N

Najpopulárnejšou olympioničkou sa stáva Malťanka, ktorá si neustále zabúda jedlo vo vrecku

Foto – AP
Foto – AP

Jenise Spiteriová je Američanka reprezentujúca Maltu na ZOH v Pekingu. Je jedinou športovkyňou tejto ostrovnej krajiny na hrách. A stala sa z nej senzácia. 

Veľmi rýchlo sa stáva jednou z najpopulárnejších olympioničiek v Pekingu. Na zimných olympijských hrách, ktoré sú poznačené nevraživým diplomatickým prijatím Číny, ruským dopingom a pandémiou koronavírusu, pre ktorú športovci ukazujú svoje umenie pred prázdnymi hľadiskami.

A z tejto športovej šede vyčnieva večne usmiata Jenise Spiteriová s výstrednými farebnými vlasmi. Snoubordistka, ktorá sa pred desiatimi rokmi na Facebooku priateľov pýtala, ako sa snouborduje na U-rampe. „Hľadá sa: niekto, kto ma naučí jazdiť na U-rampe. Ktokoľvek?“ písala v januári 2012. Post mal dva lajky, jeden človek ho zdieľal a desiati komentovali.

Dnes 29-ročná maltská reprezentantka je olympijskou debutantkou a prvou snoubordistkou tejto malej ostrovnej krajiny, ktorá štartuje na zimných olympijských hrách. Zároveň je jedinou športovkyňou Malty na tohtoročných hrách v Pekingu.

Jedlo zabúda vo vreckách

Populárnou sa stala najmä pre jednu viac ľudskú než športovú situáciu. Rodáčka zo San Francisca bola pred svojou stredajšou jazdou prvého kola nervózna, stiahnutý žalúdok jej nedovolil čokoľvek zjesť. Namiesto toho si

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie