Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Takáto dezorientácia za Kukana nebola

Národná rada SR začala 10. apríla 2003 v Bratislave rokovať o výnimočnom a v histórii samostatnej Slovenskej republiky bezprecedentnom bode - o návrhu na vyslovenie súhlasu s pristúpením SR k Severoatlantickej zmluve. Foto – TASR
Národná rada SR začala 10. apríla 2003 v Bratislave rokovať o výnimočnom a v histórii samostatnej Slovenskej republiky bezprecedentnom bode – o návrhu na vyslovenie súhlasu s pristúpením SR k Severoatlantickej zmluve. Foto – TASR

1. Je nám tak dobre, že hazardujeme. 2. Začala sa ikstá časť seriálu Chceme viac volebných obvodov. 3. Zoroslav Kollár a Robert Fico môžu oslavovať.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Je nám tak dobre, že hazardujeme

Zhodou okolností krátko po tom, ako bola uprostred zúriaceho odporu pred parlamentom i v samotnom parlamente schválená obranná dohoda s USA, zomrel Eduard Kukan, minister zahraničných vecí v roku 1994 a v rokoch 1998 – 2006. Obe udalosti síce bezprostredne nesúvisia, ale pripomínajú nám, kam sa za tých plus mínus dvadsať rokov posunula slovenská zahraničná politika a aj názory politikov i verejnosti.

Nebola to idyla.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Obranná dohoda s USA

Zoroslav Kollár

Komentáre

Teraz najčítanejšie