Nemáme rozdielových hráčov, pripomínalo mi to dvadsiatku. Staňa a Konečný hodnotia prehru so Švédmi

Rastislav Staňa (vpravo) a Rastislav Konečný. Foto - TASR, archív R.K., koláž - N
Rastislav Staňa (vpravo) a Rastislav Konečný. Foto – TASR, archív R.K., koláž – N

Slovenskí hokejisti prehrali na olympiáde aj druhý zápas, na Švédsko nestačili po výsledku 1:4. Denník N po zápase položil šesť otázok dvom odborníkom.

Odpovedali Rastislav Staňa a Rastislav Konečný.

Otázky:

1. Výsledky proti favoritom sú horšie, ako sa čakalo. Čo je zatiaľ najväčší problém nášho tímu?

2. Ako si vysvetľujete, že máme také zlé prvé tretiny?

3. Po minulých MS sa veľa čakalo od Hrivíka s Cehlárikom. Ako hodnotíte ich výkony?

4. Komentátori RTVS v tretej tretine hovorili o bezmocnosti. Čím si vysvetľujete, že naši hráči tak pôsobili?

5. Našli sme na tretí pokus brankára?

6. Kto bol podľa vás najlepším hráčom slovenského tímu?

Rastislav Staňa,

bývalý brankár, majster sveta z roku 2002

Nevieme sa strelecky presadiť. Aj proti Švédom sme mali viacero dobrých príležitostí, ale nedávame góly.

Ako si vysvetľujete, že máme také zlé prvé tretiny?

Paradoxne prvých pätnásť minút bolo herne výborných. Lenže strašne veľa s mužstvom spraví, keď