Denník N

ZOH, 9. deň: Nekončím len pre zranenie, som prázdna. Idem si domov oddýchnuť, povedala Vlhová

Vlhová po 1. kole olympijského slalomu. Foto - TASR/AP
Vlhová po 1. kole olympijského slalomu. Foto – TASR/AP

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

Petra Vlhová sa opäť pridala k športovcom, ktorí sa neboja hovoriť o duševnom zdraví. Jej tréner Mauro Pini najprv odôvodnil jej predčasný odchod z olympiády tým, že je zranená, no ona povedala, že to je nielen tým.

Dnes sa však slovenským športovcom darilo – vyhrali hokejisti, Paulína Fialková skončila desiata a životné výsledky dosiahli aj bratia Žampovci.

Aj v Pekingu sa hovorí o tom, že je v poriadku nebyť v poriadku; na viacerých príkladoch vidíme, že duševné zdravie sa dostáva do mainstreamu. V nedeľu sa rozoberala aj ďalšia dôležitá téma, a to rodová rovnosť. Postarala sa o to kanadská bobistka, ktorá reprezentuje Spojené štáty a posledné mesiace trávila učením sa dejepisu a geografie.

Olympijský súhrn prinášame po každom súťažnom dni. Posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra a môžete si ho vypočuť aj ako podcast na kanáli Športové podcasty.


1. Vlhová končí nielen pre zranenie

Po stredajšom zlate v slalome mala Petra Vlhová bojovať o medailu aj vo štvrtkovej alpskej kombinácii. Slovenská lyžiarka však v Pekingu končí pre zápal členkovej šľachy ľavej nohy – aspoň tak zneli prvé správy, ktoré však neskôr doplnila a pridala im nový význam.

Vlhovej tréner Mauro Pini pre portál SOŠV uviedol, že tento zápal „ovplyvňoval jej prípravu už v predchádzajúcich týždňoch“. Trápi ju od novembra a po olympijskom slalome sa bolesť zintenzívnila.

„Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou dôležité ciele,“ pokračoval Pini.

„Nie je to len pre zranenie,“ povedala neskôr pre RTVS samotná Vlhová. „Nie je až také rozsiahle, že by ma limitovalo, aby som nenastúpila na kombináciu.“

Vlhová povedala, že nad svojím rozhodnutím dlho premýšľala. „Celý život som

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Lyžovanie

Olympijský súhrn

Petra Vlhová

Športové podcasty Denníka N

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie