Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sme v najhoršej forme za posledných dvadsať rokov, na vojnu nie sme pripravení

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo hrozí Slovensku v prípade vojny na Ukrajine. 2. Mikulec to už nemá isté, zachraňuje ho Fico. 3. Ceny letia hore, vláda sa obzerá.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo hrozí Slovensku v prípade vojny na Ukrajine

Od ruskej anexie Krymu v roku 2014 sme zatiaľ najbližšie k otvorenej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Podľa informácií Spojených štátov Putinov režim môže zaútočiť pred koncom zimných olympijských hier v Pekingu, možno už v stredu 16. februára. Diplomati EÚ tvrdia, že nie je jasné, kedy presne k tomu dôjde, ale môže to byť kedykoľvek.

V tejto chvíli nikto na svete, možno okrem Vladimira Putina, nevie, čo Rusko v najbližších dňoch urobí. Či sa so Západom hrá, aby ho potom zosmiešnil, že hysterizuje, alebo to myslí vážne a obkľúčenú Ukrajinu naozaj napadne.

Vojnu si nikto normálny nemôže želať. V prípade, že k nej predsa len dôjde, Slovensko sa nevyhne jej dôsledkom. Naša spoločnosť môže byť zo dňa na deň postavená pred situácie, v ktorých sa bude vyžadovať odvaha, chladná hlava, triezvy úsudok, ľudskosť a rýchla pomoc. A, žiaľ, zdá sa, že na toto nie sme pripravení.

Utečenci.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Roman Mikulec

Komentáre

Teraz najčítanejšie