Denník N

Radikál Magát si počká na súd vo väzbe. Známeho popierača holokaustu dostala za mreže jeho kniha Židokracia

Marián Magát na pochode proti islamizácii v roku 2015. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marián Magát na pochode proti islamizácii v roku 2015. Foto N – Tomáš Benedikovič

Najvyšší súd zamietol sťažnosť bývalého kandidáta ĽSNS na poslanca Mariána Magáta voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý ho vzal do väzby koncom januára.

Marián Magát patrí k najznámejším tváram slovenskej pravicovo extrémistickej scény, a to napriek tomu, že nie je členom parlamentu a nepatrí k predstaviteľom ani jednej z krajne pravicových strán, ktoré by tam mali zastúpenie. V minulosti sa však uchádzal o verejné funkcie.

Na rozdiel od Mariana Kotlebu, ktorého za inklináciu k neonacizmu obvinili a zatiaľ neprávoplatne odsúdili na základe skrytej šifry na šekoch s hodnotou 1488 eur, Magát svoje názory neskrýval do inotajov.

Jedným z jeho najznámejších výrokov je status na Facebooku, ktorý napísal 20. apríla 2013 na výročie narodenia Adolfa Hitlera.

„Dnes pred 124 rokmi sa narodil Adolf Hitler. Okrem toho, že zastával funkciu ríšskeho kancelára, to bol aj mierotvorca, skvelý ekonóm, rečník a človek so srdcom na správnom mieste. Kto niekedy čítal jeho prejavy, chápe, že to bol úžasný človek. Česť jeho pamiatke,“ vyhlásil.

Nasledujúcich deväť rokov Magát pravidelne zľahčoval či rovno popieral

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kotlebovci - ĽSNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie