Denník N

Newsfilter: V parlamente bol ukrajinský a ruský veľvyslanec, poslanci potešili toho druhého

Nedávna akcia na podporu Ukrajiny v Prahe. Foto – TASR/AP
Nedávna akcia na podporu Ukrajiny v Prahe. Foto – TASR/AP

1. Jeden deň tanky, druhý ústupky, takto to môže vydržať dlho. 2. Zahraničný výbor havaroval pre tvrdohlavosť dvoch koaličných poslancov. 3. Blaha bude potrebovať právnika.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Jeden deň tanky, druhý ústupky, takto to môže vydržať dlho

Z východu prichádzajú aspoň trochu povzbudivé správy. Skôr než na ne príde rad, jedna dôležitá poznámka hneď na začiatok – Putinovi a jeho režimu sa nedá vôbec veriť, opakovane preukázateľne roky on i jeho podriadení klamú o svojich motívoch, cieľoch i činoch, preto náznaky uvoľnenia na hranici s Ukrajinou zatiaľ treba brať s rezervou a iba opatrnou nádejou.

Čo sa stalo. Britské a americké tajné služby podľa správ zahraničných médií stanovili ako možný dátum ruského útoku proti Ukrajine 16. február. Tí z vás, ktorí newsfilter čítate alebo počúvate v stredu, už viete, či sa ich obavy naplnili.

V utorok Rusko vyslalo dva signály, ktoré by sa dali považovať za upokojujúce, keby neplatilo upozornenie z úvodu. Prvým bola správa, že ruská armáda sťahuje časť vojakov z hraníc na Ukrajine, pretože „cvičenia“ sa skončili. Druhý prišiel priamo od Putina, ktorý vyhlásil, že nechce vojnu a plánuje ďalej rokovať s NATO a USA.

Čo na ruskom príbehu nesedí. Rusi majú vlastný výraz označujúci snahu prekabátiť nepriateľa. Je ním slovo maskirovka. No a maskirovka je presne to, čo s nami už mesiace robia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Obranná dohoda s USA

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie