Nespomenul som si na Göteborg, ale na Petrohrad. Handzuš a Staňa hodnotia postup do semifinále

Michal Handzuš (vľavo) a Rastislav Staňa. Foto - N/Tomáš Benedikovič, TASR
Michal Handzuš (vľavo) a Rastislav Staňa. Foto – N/Tomáš Benedikovič, TASR

Slovenskí hokejisti víťazstvom 3:2 po predĺžení nad USA postúpili do semifinále olympijského turnaja. Denník N po zápase položil sedem otázok dvom odborníkom.

Odpovedali Michal Handzuš a Rastislav Staňa.

Otázky:

1. Čo je hlavný dôvod, že Slovákom sa podarilo postúpiť do semifinále olympijského turnaja?

2. Ako hodnotíte nájazdy? Spomenuli ste si na MS v Göteborgu 2002, kde sme postúpili do finále po nájazdovom víťazstve nad Švédskom?

3. Čo si myslíte o taktike Slovenska nevyčkávať a byť aktívnejší aj proti favoritovi?

4. Veríte, že Slováci môžu postúpiť do finále?

5. Slafkovský je zatiaľ najlepším strelcom turnaja, ukončil ho v prvom slovenskom útoku, pričom začal vo štvrtom. Čím vyniká a aká budúcnosť ho môže čakať?

6. Aký je váš názor na predĺženie vo formáte 3 proti 3 a ako ho Slováci zvládli?

7. Kto bol najlepším hráčom Slovenska?

Michal Handzuš,

bývalý útočník, majster sveta z roku 2002, víťaz Stanleyho pohára

Tímový výkon. Chalani hrali veľmi dobre a nevzdali sa ani po inkasovanom góle. Aj v druhej tretine sme hrali dobre a zvládli sme hru v oslabení. A vyzdvihnúť treba určite výbornú hru bez brankára v závere.

Rastislav Staňa,

bývalý brankár, majster sveta z roku 2002

Od začiatku sme hrali tímovo. Super bolo, že sme prežili úvodných desať minút a hneď z prvej šance sme dali gól. Škoda, že sme inkasovali v poslednej minúte prvej tretiny. Druhú tretinu sme odohrali fantasticky a boli sme v nej lepší, no paradoxne sme ju prehrali. V tretej tretine to už bol vabank, dokázali sme vyrovnať vďaka vôli a viere vo víťazstvo.

Handzuš: Nespomenul, ale veril som, že vyhráme. Aj v závere zápasu som si hovoril, že vyhráme. Bol som pokojný. Chalani si za svoj výkon zaslúžili, aby sa aj šťastie priklonilo na ich stranu. Nájazdy sú lotéria, ale Rybár chytal opäť vynikajúco.

Staňa: Už pred zápasom som písal Janovi Lašákovi: „Už si raz