Denník N

ZOH, 12. deň: Už to nie je len o dobrom pocite, Ramsay má aj veľký výsledok

Craig Ramsay (uprostred) so svojimi asistentmi Andrejom Podkonickým (vľavo) a Jánom Pardavým. Foto - TASR
Craig Ramsay (uprostred) so svojimi asistentmi Andrejom Podkonickým (vľavo) a Jánom Pardavým. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

hokejisti sú v olympijskom semifinále a úspech nás môže tešiť o to viac, že nie je náhodný, ale je výsledkom niekoľkoročného snaženia.

Symbolom vzostupu je tréner Craig Ramsay, ktorý nestavia tím na nenahraditeľných hráčoch, skôr preferuje, aby v ňom bolo čo najviac nahraditeľných. V piatok o 5.10 čaká jeho zverencov semifinále proti Fínsku.

Ešte predtým – vo štvrtok – sú v olympijskom programe krasokorčuliarske voľné jazdy žien, pričom Ruska Kamila Valijevová bude mať po ich skončení pri výslednom skóre hviezdičku.

Vo štvrtok uvidíme aj ženské preteky v alpskej kombinácii, ich hlavná favoritka Mikaela Shiffrinová oznámila, že plánuje súťažiť ešte aj v sobotu, čím by vyrovnala rekord Petry Vlhovej.

Olympijský súhrn prinášame po každom súťažnom dni. Posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra a môžete si ho vypočuť aj ako podcast na kanáli Športové podcasty.


1. Ramsayho odkaz

Zväčša je to len klišéovitá fráza outsiderov pred zápasmi s favoritmi, no pri slovenskom hokejovom tíme sa pomaly stáva skutočnosťou.

Slováci sa v posledných rokoch naučili „hrať s každým, pokiaľ dodržiavajú veci, ktoré si povedali pred zápasom“.

Slováci vstúpili do olympijského turnaja dvomi zápasmi, kde sa im tak nedarilo hrať, a ak darilo, tak len v určitých fázach zápasu – preto celkom ľahko podľahli Fínom aj Švédom.

To, že upustili od hry, ktorú Ramsay vyžaduje, malo aj objektívne dôvody. „Nemali sme žiadne prípravné zápasy, kondične sme na tom boli biedne, tak sme aj očakávali, že prvé dva zápasy budú náročné,“ povedal Marek Hrivík.

Potom sa to však prehuplo, od zápasov s papierovo slabšími Lotyšmi a Nemcami začali plniť pokyny trénerov počas celého zápasu.

Vyvrcholilo to v dnešnom štvrťfinále, keď zdolali najlepší tím základnej skupiny USA 3:2 po samostatných nájazdoch.

Po posledných troch víťazstvách tréneri aj experti chválili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Olympijský súhrn

Podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie